reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Texas Instruments Przemysł elektroniczny | 15 marca 2011

Zakład Texas Instruments w Miho poważnie zniszczony

Texas Instruments poinformował, że zakład produkcyjny w Miho, około 40 mil na północny-zachód od Tokio, poniósł znaczne straty w związku z trzęsieniem ziemi w Japonii.
TI zamierza szybko przenieść produkcję płytek krzemowych do innych zakładów i do tej pory udało mu się zorganizować miejsce pod 60% produkcji z Miho. Trwają prace nad przeniesieniem dalszej części produkcji.

Zakład produkcyjny w Miho wygenerował 10% całkowitych dochodów TI w roku 2010. TI spodziewa się ponieść wcześniej niespodziewane wydatki w pierwszym i drugim kwartale 2011 r. w ramach prac naprawczych w japońskim zakładzie. Ponadto firma zakłada pewien spadek przychodów w pierwszym kwartale i utracenie przychodów w drugim kwartale, w związku z niemożnością utrzymania zdolności produkcyjnych, wstrzymaniem produkcji w Miho i przeniesieniem tylko jej części do innych zakładów.

Zakład TI w Aizu-wakamatsu, około 150 km na północ od Tokio, także został uszkodzony w czasie trzęsienia ziemi, jednak dokonano już naprawy sprzętu, a pełna produkcja ruszy w połowie kwietnia.

Trzecia fabryka TI w Hiji, około 500 km na południe od Tokio, nie ucierpiała w wyniku katastrofy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1