reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Indesit Przemysł elektroniczny | 16 marca 2011

Indesit zbuduje piątą fabrykę w Polsce?

Nowy zakład Indesit, produkujący okapy kuchenne ma powstać w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja uzależniona jest jednak od poszerzenia podstrefy w Łodzi o teren, który jest obecnie własnością Indesitu - wyjaśnia biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki. W nowej fabryce zatrudnienie znalazłoby ponad 250 osób.
Włoski producent na razie nie ujawnia szczegółów inwestycji.

- Pracujemy nad nowym projektem, ale jeszcze nie możemy udzielić na ten temat żadnych informacji – mówi Zygmunt Łopalewski, rzecznik Indesit Company w Polsce.

Jeżeli informacje o budowie nowej fabryki okapów kuchennych pod Łodzią się potwierdzą, to będzie to piąta fabryka włoskiego Indesitu w Polsce. Firma produkuje kuchnie i lodówki w Łodzi oraz pralki i zmywarki w Radomsku. W tym roku produkcja wyniesie około 3,7 mln sztuk, czyli o 9% więcej niż w roku 2010.

- To pierwsza fabryka tego typu sprzętu zagranicznej firmy w naszym kraju. To dobra informacja, że wybierają Polskę. Można się było jednak spodziewać, że coraz więcej takich inwestycji będzie lokowanych na wschodzie – mówi Wojciech Konecki, dyrektor generalny CECED Polska, związku producentów AGD.

Oprócz planów zbudowania nowego zakładu w ŁSSE, Indesit złożył do Europejskiego Banku Inwestycyjnego wniosek o 75 mln EUR kredytu, na wybudowanie centrum naukowo-badawczego wartego 155 mln EUR, które ma działać w Polsce i we Włoszech. Wniosek został zaakceptowany 30 grudnia 2010 r.; 56 mln EUR trafi do włoskich zakładów, zaś 19 mln EUR do Radomska.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2