reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iSuppli IHS Przemysł elektroniczny | 15 marca 2011

BOM iPada2=326 USD

W drugiej generacji iPada, Apple utrzymało w zasadzie takie same koszty jak przy wersji pierwotnej, na poziomie 326 USD, wynika z analiz iSuppli IHS.
BOM iPada2 w wersji 32GB pamięci NAND flash obsługującego technologie GSM/HSPA wynosi 326.6 USD. 32GB wersja wyposażona w technologię CDMA zmniejsza koszty do 323.25 USD, w porównaniu do 320 USD jakie osiągnięto w kwietniu 2010 r. przy pierwszej 32 GB wersji iPada.

Dodając do tego koszty produkcji, całkowity BOM dla wersji GSM/HSPA wzrasta do 336.60 USD oraz 333.25 USD dla wersji CDMA.

© IHS iSuppli

Ekran dotykowy w iPadzie1 został zmodyfikowany i zaktualizowany pod nowego iPada2, jednak kosztorys okazał się znacznie wyższy: 127 USD w iPadzie2 w porównaniu do 95 USD w iPadzie1.

Różnica w kosztach produkcji obu wersji podyktowana jest w głównej mierze przez wzrost kosztów ekranu dotykowego. Powodem tego wzrostu były problemy produkcyjne, na jakie napotykali producenci w ubiegłym roku. Wydajność produkcji była bardzo niska i doprowadziła do wzrostu ceny ponad zakładany pierwotnie poziom.

Ponadto udoskonalenia w specyfikacji ekranu dotykowego iPada2 również podniosły jego cenę. Zastosowano w nim droższy klej, który ma poprawić wydajność i efektywności wyświetlacza oraz cieńsze szkło Gorilla. Bardziej szczegółowe kontrole procesu produkcyjnego wymagały dodatkowego wyposażenia linii produkcyjnych, co również przełożyło się na koszty gotowych produktów.

© IHS iSuppli /
W iPhonie4 w wersji CDMA zastosowano rozwiązania Qualcomm, stąd też pierwsze przypuszczenia analityków iSuppli IHS sugerowały, że to właśnie Qualcomm będzie dostawcą rozwiązań dla iPada2. Jednak w iPadzie2 w wersji GSM/HSPA, Apple zastosowało rozwiązania w zakresie pasma bezprzewodowego, częstotliwości radiowej i wzmacniacza od Infineona-obecnie należącego do firmy Intel; takie same jakich użyto w iPhonie4 w wersji GSM/HSPA.

W iPadzie2 wykorzystano taki sam chipset Intela jaki użyto w iPhonie4 w wersji GSM/HSPA, natomiast w wersji CDMA użyto chipy i komponenty takie same jak zastosowano w iPhonie4 w wersji CDMA.

Procesor A5 w iPadzie2 warty 14 USD, kosztował o 75% więcej niż procesor A4 w pierwszej wersji iPada. W skład nowego dwurdzeniowego układu ARM – Apple A5 nie wchodzą procesory o taktowaniu 1 GHz każdy, ale jednostki ARM o taktowaniu 900 MHz. Dodatkowo wyposażono nowego iPada w dwurdzeniowy procesor graficzny PowerVR SGX543MP2.

© IHS iSuppli /

Apple wyposażyło iPada2 w lepszą i droższą, w porównaniu do wykorzystanej w pierwszej wersji iPada, baterię (25.00 USD za baterię w iPadzie2 w porównaniu do 21.00 USD za baterię w iPadzie1). Koncernowi udało się zwiększyć żywotność baterii przy jednoczesnym zminimalizowaniu jej wielkości i wagi.

© IHS iSuppli /
---
* Wszystkie obrazki posiadają funkcję ZOOM

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2