reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sony Przemysł elektroniczny | 14 marca 2011

Wpływ trzęsienia ziemi w Japonii na sektor elektroniczny

Japonia w 2010 r. z 215.6 mld USD przychodów, stanowiła 13,9% globalnych przychodów ze sprzedaży urządzeń elektronicznych, w tym komputerów, urządzeń elektroniki użytkowej i komunikacji. Jak trzęsienie ziemi w Japonii wpłynie na produkcję i dostawy elektroniki na świecie?
Japonia w 2010 r. stanowiła 16,5% przychodów ze sprzedaży urządzeń elektroniki użytkowej i 10,2% w sektorze przetwarzania danych na całym świecie. Japońscy dostawcy stanowili ponad jedną piątą światowej produkcji półprzewodników. Firmy z siedzibą w Japonii generowały 63.3 mld USD przychodów ze sprzedaży mikrochipów, co stanowi 20,8% globalnych dochodów.

Istotny wpływ na produkcję półprzewodników w Japonii nie tyle będzie stanowiło uszkodzenie urządzeń produkcyjnych, ile zakłócenia w łańcuchu dostaw. Dostawcy mogą napotkać trudności w uzyskaniu surowców i materiałów do produkcji. Może to spowodować przerwy w dostawach półprzewodników z Japonii w ciągu najbliższych dwóch tygodni, w oparciu o wstępne analizy iSuppli IHS.

Produkcja DRAM w Japonii stanowiła w 2010 r. 10% światowej podaży. Dwa główne zakłady produkujące DRAM w Japonii, należące do firm: Micron i Elpida, nie zostały jednak bezpośrednio dotknięte przez trzęsienie ziemi.

Japońskie firmy, głównie Toshiba, stanowią także 35% światowej produkcji pamięci flash NAND pod względem przychodów.

Japonia w 2010 r. z 86.3 mld USD przychodów stanowiła 6,2% światowej produkcji dużych paneli LCD (o przekątnej 10 cali i więcej) oraz 14% produkcji telewizorów LCD. W kraju znajduje się wiele wysokiej generacji zakładów produkcyjnych, w tym największy obsługiwany przez Sharpa. Według iSuppli IHS nie został on jednak dotknięty katastrofą.

Japońskojęzyczny MSN News donosi natomiast, że firma Sony obniżyła już prognozy produkcji w swoich japońskich fabrykach w tym roku. Firma zamknęła i ewakuowała pracowników z dwóch zakładów w prefekturze Miyagi oraz zawiesiła działalność w fabrykach znajdujących się w rejonach: Shiroishi, Koriyam i Fukushima.

Według analityków trzęsienie ziemi w Japonii największy wpływ będzie miało na produkcję komponentów do paneli LCD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2