reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 12 grudnia 2008

Leoni zwolni 75% załogi w Ostrzeszowie

Redukcję zatrudnienia w zakładzie w Ostrzeszowie z obecnych 1650 do zaledwie 400 osób zapowiedziała dziś specjalizująca się w produkcji wiązek niemiecka Leoni AG. Powodem jest kryzys w branży motoryzacyjnej.
Zakład w Ostrzeszowie produkuje głównie dla potrzeb przemysłu samochodowego. W przesłanym dzisiaj PAP oświadczeniu prasowym zarząd firmy poinformował, że Leoni nie rezygnuje z zakładu w Ostrzeszowie, ale w najbliższych miesiącach musi dostosować się do zmniejszonego popytu przemysłu samochodowego. ‘W przyszłości będą produkowane w zakładzie systemy okablowania dla innych producentów samochodów, niż do tej pory. Nowe projekty wymagają mniejszych mocy produkcyjnych, które zapewni załoga złożona ostatecznie z około 400 osób’. Poziom 400 osób ma być osiągnięty do listopada 2009.

Leoni to jedna z największych firm produkujących kable i wiązki elektryczne w europie. Zatrudnia 53 tysiące pracowników i osiąga obroty na poziomie blisko 3 mld euro rocznie. W Polsce ma dwa zakłady produkcyjne: Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. w Wierzbicach (Produkująca kable) oraz wspomnianą Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o. w Ostrzeszowie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2