reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 08 marca 2011

Polacy więcej wydadzą na elektronikę w 2011

Polacy w 2011 r. wydadzą 22.8 mld zł, czyli o 2,4% więcej niż w roku ubiegłym, wynika z najnowszego raportu Euromonitor International.
Oznacza to jedynie 2,4% wzrostu w stosunku do 2010 r., ale to i tak ogromny sukces, w porównaniu do roku 2010, kiedy to sprzedaż spadła o 5,7%. Na początku 2010 r. spadek ten był na poziomie kilkunastu procent.

- Sprzedaż sprzętu elektronicznego w w najbliższych latach będzie stabilna. Niektóre kategorie mocniej skorzystają ze wzrostu zainteresowania nowymi technologiami. Są to zwłaszcza telefony komórkowe czy przenośne komputery - wyjaśnia na łamach „Rzeczpospolitej” Wojciech Orszewski, analityk z Euromonitor International.

- Spodziewamy się, że sprzedaż w 2011 roku będzie na poziomie ubiegłorocznej. Szansę na wzrost widzimy zwłaszcza w rozwoju technologii 3D - mówi Jacek Hudowicz, prezes Media Saturn Holding, prowadzącego sieci Media Markt i Saturn.

Sami producenci wydają się być bardziej optymistyczni.
- Rynek będzie rósł i to we wszystkich kategoriach produktowych. Szacowałbym jednak nieco większy wzrost w 2011 r. – nawet w okolicach 5% - mówi mówi Ireneusz Smaga, prezes polskiego oddziału Panasonic.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1