reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Shanghai Electric Przemysł elektroniczny | 09 marca 2011

Chińskie inwestycje coraz bliżej

Puls Biznesu poinformował o wizycie przedstawicieli kilku chińskich firm, zainteresowanych inwestycjami w Polsce. Odwiedzili również Flextronics.
Wśród chińskich gości znaleźli się przedstawiciele producentów paneli słonecznych (firmy Zongyi i SuntechPower), kabli i światłowodów (Etern) oraz urządzeń elektroenergetycznych (Wiscom System). Delegacja odwiedziła między innymi strefy ekonomiczne w Krakowie i Łodzi, była także w Warszawie, gdzie wzięła udział w seminarium Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z udziałem przedstawicieli miast, stref ekonomicznych, banków i firm energetycznych.

‘To wręcz chiński atak. Co prawda nie podpisaliśmy żadnych listów intencyjnych, ale firmy zadawały bardzo szczegółowe pytania, np. ile trzeba czekać na zezwolenie na inwestycję w strefie ekonomicznej. Pokazaliśmy im nasze działki, odwiedzili m.in. zakłady Flextronics’ mówi na łamach Pulsu Biznesu Krzysztof Grzywaczewski, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Puls Biznesu pisze też dalej: ‘O tym, że czeka nas chiński rok, przekonany jest Sławomir Majman, prezes PAIIZ. Zapowiadał dużą inwestycję w fabrykę urządzeń do energii wiatrowej i solarnej’ Niedawno informowaliśmy o niepotwierdzonej jeszcze inwestycji firmy Shanghai Electric, produkującej właśnie urządzenia do energii wiatrowej i solarnej.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1