reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Taiwan Semiconductor Manufacturing Corp. Przemysł elektroniczny | 07 marca 2011

Tylko 10 "prawdziwych" graczy na rynku płytek 300mm

Wydatki na rynku półprzewodników stają się coraz bardziej skoncentrowane, jako, że większość należy od wąskiej grupy „graczy” na rynku. W rezultacie rynek IC staje się również bardziej skoncentrowany, przy tendencji producentów do inwestowania w produkcję płytek krzemowych o rozmiarze 300mm.
IC Insights w raporcie Global Wafer Capacity 2010-11 przedstawiło ranking wiodących producentów, którzy inwestują w produkcję płytek o rozmiarze 300mm:

© IC Insights

Tylko z dziesięcioma "prawdziwymi" graczami na rynku, produkującymi płytki w rozmiarze 300 mm, baza klientów na rynku IC stała się bardzo ograniczona. W opinii IC Insights, wiodący dostawcy sprzętu i technologii na rynku IC, muszą skupić się teraz na czołowej dziesiątce producentów, jeżeli chcą by rynek rozwinął się i osiągał sukcesy w ciągu najbliższych 5-10 lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2