reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 marca 2011

Wiecha na centrum przyszłości elektroniki Technopolis

Jutro odbędzie się uroczystość zawieszenia wiechy na Centrum Edukacyjno-Technologicznym Politechniki Wrocławskiej Technopolis, supernowoczesnego centrum, która zajmie się badaniami nad nano- i mikroelektroniką.
Budynek realizowany w ramach projektu Międzyuczelniane Centrum Dydaktyczno-Technologiczne TECHNOPOLIS we Wrocławiu jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Celem przedsięwzięcia jest wybudowanie budynku dydaktyczno-laboratoryjno-naukowego wraz z infrastrukturą techniczną, dzięki któremu będzie możliwe prowadzenie procesu kształcenia na najwyższym poziomie.
 
W pracowniach zdobywać wiedzę będą przede wszystkim studenci studiów magisterskich i doktoranckich. Skupią się oni na badaniach na potrzeby dydaktyki  z dziedzin kluczowych dla gospodarki: nano- i mikroelektronice. Sercem nowo powstającego budynku będzie tzw. cleanroom, czyli pomieszczenie o kontrolowanej czystości, temperaturze i wilgotności. W laboratorium studenci będą mogli prowadzić badania na potrzeby dydaktyki nad skomplikowanymi procesami technologicznymi i projektowymi.

Źródło: Politechnika Wrocławska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1