reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Motorola XOOM Przemysł elektroniczny | 03 marca 2011

BOM Motoroli XOOM = 359.92 USD

Motorola XOOM dorównuje wyglądem iPadowi 3D firmy Apple. Jest jednak kilka znaczących różnic w wyposażeniu obydwu tabletów, szczególnie jeżeli chodzi o koszty. Zobaczcie jakie.
BOM Motoroli XOOM wynosi 359,92 USD, podczas gdy BOM iPada 3G z 32 GB pamięcią NAND flash oszacowano w kwietniu 2010 r. na 320 USD. XOOM z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 10,1 cala, baterią o dużej pojemności i 32 GB pamięcią w standardzie przypomina średniej klasy iPada. Jednak XOOM przewyższa konkurenta w kilku funkcjach, jak szybki dwurdzeniowy procesor oraz dodane dwie kamery: z tyłu i przodu.

© IHS iSuppliObrazek posiada fukcję ZOOM

Ekran
Tak jak w iPadzie, wyświetlacz dotykowy stanowi najkosztowniejszą cześć podsystemu w XOOM i z 140 USD, stanowi 38,9% całkowitych kosztów BOM. W iPadzie koszt ten szacuje się na 125 USD, zgodnie z analizami przeprowadzanymi w ubiegłym roku. Dotykowy ekran XOOM wyposażony jest w 32-bitowy kontroler pojemnościowy ekranu dotykowego firmy Atmel mXT1386. Podczas gdy w przeszłości urządzenia wyposażane były w kontrolery jedno-chipowe, nowy tablet Motoroli zawiera solidne cztero-chipowe rozwiązanie firmy Atmel. Takie rozwiązanie jest na pewno droższe od zastosowanego w iPadzie projektu Texas Instruments Inc / Broadcom Corp.

Pamięć
Pamięć jest drugim pod względem kosztów składnikiem XOOM, na którą Motorola przeznaczyła 80.40 USD (22,3% BOM). Koszty jakie poniosło Apple w iPadzie stanowiły 67.80 USD. Dodatkowe koszty związane z pamięcią XOOM wynikają z wyposażenia go w 4 gigabity pamięci DDR3 SDRAM od Elpidy, która stanowi wsparcie dla szybkiego dwurdzeniowego mikroprocesora. Dzięki 1GB pamięci SDRAM możliwe jest sprawne operowanie w systemie Google Android Honeycomb 3.0 dostępnym w sieci CDMA Verizon Wireless. Podsystem pamięci zawiera także 32GB pamięci NAND flash od Toshiby, która stanowi znaczną część kosztów tej sekcji.

Procesor
Jedną z najbardziej wyraźnych różnic w kosztach pomiędzy XOOM i iPadem jest procesor. Procesor XOOM i związane z nim komponenty kosztują około 20,78 USD lub 5,8% BOM. To prawie dwukrotnie wyższy koszt od tego jaki na ten cel przeznaczono w iPadzie 3G. XOOM wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 , podczas gdy w iPadzie wykorzystano A4 z pojedynczym rdzeniem. Ta bardziej zaawansowana część zwiększa zarówno wydajność, jak i koszty w XOOM.

DodatkowoXOOM posiada aparat 5 MP z lampą błyskową LED z tyłu i kamerkę do wideo rozmów o matrycy 2 MP z przodu, których koszt szacuje się na 14 USD (3,9%).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1