reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bridgestone Przemysł elektroniczny | 02 marca 2011

IEO rozpoczął coroczne badania sprzedaży kolektorów słonecznych w Polsce

Instytut Energetyki Odnawialnej jako jedyna jednostka w Polsce prowadzi od kilku lat rejestr sprzedaży kolektorów słonecznych w Polsce. Dane w postaci wyłącznie zagregowanej przekazuje do ESTIF, GUS, Komisji Europejskiej oraz w postaci raportów do Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska i innych instytucji rządowych.
- W tym roku, po raz kolejny, będziemy prowadzić tego typu badanie. Dzięki wynikom badań pokazaliśmy  rosnącą rolę energetyki słonecznej termicznej w Polsce  - w Krajowym Planie Działań na rzecz energii ze źródeł odnawialnych – najważniejszym dokumencie w zakresie OZE do 2020r.,  została uwzględniona nasza propozycja scenariusza rozwoju energetyki słonecznej termicznej i będzie wynosił  w 2020 roku ok. 15 mln m2,  co stanowi 8,5% w zielonym cieple oraz 4,5% w całym bilansie energii z OZE. Polska awansuje z obecnego 8-go na 5-te miejsce w  UE pod względem liczby (powierzchni) zainstalowanych kolektorów słonecznych w 2020 r., i znajdzie się zaraz po Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii – czytamy w komunikacie IEO.

Po przeprowadzeniu badań zostanie przygotowany Raport: Rynek kolektorów  słonecznych  w Polsce – podsumowanie 2010 r. 

Do tej pory IEO współpracuje z następującymi firmami: Ariston, BMK Solar, EcoSchubert, ELFRAN, ENSOL, Energia Odnawialna, Hewalex, Galilea Energy, Immergas, Junkers,  Meibes, Roto Systemy Solarne, Projprzemeko, Skorut, Solar Polska, Solar-Tech, Soleko, Solmann, Solver, Sonnenkraft, Stiebel Eltron, Sunex, Ulrich, Vaillant, Viessmann, Watt, Wolf.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1