reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 01 marca 2011

Samsung stawia na polskie centrum R&D

Ośrodek badawczo-rozwojowy Samsunga w Warszawie powstał w 2000 r. Początkowo zajmowano się tam głównie oprogramowaniem dla dekoderów telewizji cyfrowej. Obecnie opracowywane jest tam także oprogramowanie dla urządzeń mobilnych.
Kluczowym etapem rozwoju centrum R&D Samsunga było rozpoczęcie prac nad oprogramowaniem mobilnym. Aktualnie pracownicy warszawskiego ośrodka pracują nad przystawkami do telewizorów, rozwojem sprzętu oraz technologiami digital television, streamingu wideo, protokołami telekomunikacyjnymi i systemami mobilnymi - bada, Android i Linux.

Od 2008 r. zatrudnienie wzrosło z 350 do prawie 650 osób. Samsung jest stale obecny na polskim rynku pracy, wyszukując najlepszych specjalistów z branży. Od 2008 r. firma organizuje specjalny program dla absolwentów oraz organizuje konkurs dla programistów tworzących aplikacje na system bada. Uruchomiono także laboratoria na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Poznańskiej.

Samsung planuje wzrost zatrudnienia do 750 pracowników na koniec tego roku i aż do 1000 osób w roku 2015. Mówi się o nowych wspólnych projektach badawczych z uczelniami wyższymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Koncern stawia sobie za cel prace nad optymalizacją trzech obszarów: produkcji, oprogramowania, i infrastruktury.

Źródło: Computerworld

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2