reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Brantham Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2008

Firmy produkujące elektronikę użytkową będą w większym zakresie korzystać z usług EMS

W ocenie Adama Pick, analityka iSuppli, obecnie mniej niż 15% elektroniki użytkowej produkowane jest przez firmy EMS. Firmy OEM w najbliższym okresie prawdopodobnie dokonają rewizji swoich strategii. Decyzje – produkować we własnym zakresie czy zlecić outsourcing do EMS – podejmowane będą w powiązaniu z globalnym kryzysem.
Według Adama Pick z iSuppli, firmy OEM będą ‘dokręcać śrubę’ swoim jednostkom produkcyjnym lub będą redukować swoje zdolności produkcyjne. Większość z nich będzie chciała w większym stopniu skupiać się na swoim core business. Według serwisu Purchase, firmy zajmujące się produkcją elektroniki użytkowej nie kwapiły się do tej pory w rozszerzaniu zakresu outsourcingu, w szczególności biorąc pod uwagę obecny kryzys. Lecz to może się zmienić, a firmy OEM mogą zdecydować się outsourcing z tych samych powodów, z jakich decydowały się na to w przeszłości.

Według Pana Pick, podobne zjawisko miało miejsce w roku 2001, kiedy wiele firm komunikacyjnych zdecydowało się na redukcję lub zaprzestanie wewnętrznej produkcji. W konsekwencji, wiele firm sprzedało swoje zakłady produkcyjne rozmaitym EMS. Obecnie giganci branży EMS, tacy jak Foxconn, Flextronics, Jabil czy Celestica mają bardzo mocną pozycję w elektronice użytkowej, podczas gdy mniejsze EMS mogą sobie nie poradzić z zamówieniami o dużych wolumenach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2