reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Brantham Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2008

Firmy produkujące elektronikę użytkową będą w większym zakresie korzystać z usług EMS

W ocenie Adama Pick, analityka iSuppli, obecnie mniej niż 15% elektroniki użytkowej produkowane jest przez firmy EMS. Firmy OEM w najbliższym okresie prawdopodobnie dokonają rewizji swoich strategii. Decyzje – produkować we własnym zakresie czy zlecić outsourcing do EMS – podejmowane będą w powiązaniu z globalnym kryzysem.
Według Adama Pick z iSuppli, firmy OEM będą ‘dokręcać śrubę’ swoim jednostkom produkcyjnym lub będą redukować swoje zdolności produkcyjne. Większość z nich będzie chciała w większym stopniu skupiać się na swoim core business. Według serwisu Purchase, firmy zajmujące się produkcją elektroniki użytkowej nie kwapiły się do tej pory w rozszerzaniu zakresu outsourcingu, w szczególności biorąc pod uwagę obecny kryzys. Lecz to może się zmienić, a firmy OEM mogą zdecydować się outsourcing z tych samych powodów, z jakich decydowały się na to w przeszłości.

Według Pana Pick, podobne zjawisko miało miejsce w roku 2001, kiedy wiele firm komunikacyjnych zdecydowało się na redukcję lub zaprzestanie wewnętrznej produkcji. W konsekwencji, wiele firm sprzedało swoje zakłady produkcyjne rozmaitym EMS. Obecnie giganci branży EMS, tacy jak Foxconn, Flextronics, Jabil czy Celestica mają bardzo mocną pozycję w elektronice użytkowej, podczas gdy mniejsze EMS mogą sobie nie poradzić z zamówieniami o dużych wolumenach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2