reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 grudnia 2008

Nie ma kupca na nieruchomości Flextronics w Szwecji

Flextronics nie zdołał znaleźć nabywcy dużych nieruchomości przemysłowych w Östersund (Szwecja). Flextronics zatrzymał w nich produkcję w piątek.
Prowadzona od 45 lat produkcja w zakładach Flextronics w Östersund zakończyła się piątek. Pozostaje jednakże duży problem – ogromne nieruchomości przemysłowe o powierzchni 24.000 m2 nie zostały sprzedane. Nie ma też dobrych perspektyw na szybkie znalezienie nabywcy lub najemcy.

Magnus Lindgren, członek władz miejskich Östersund, zorganizował zespół mający na celu znalezienie pracy dla zwalnianego personelu. Rozważany był scenariusz znalezienia jednej lub dwóch firm, które wynajęły istniejące hale i zatrudniły pracowników. Niestety, postęp prac jest niewielki. ’W chwili obecnej, nie mamy takiej firmy. Znalazło się kilka małych podmiotów, chcących wynająć niewielkie powierzchnie, lecz jest to kropla w morzu potrzeb’ powiedział Magnus Lindgren. Dodał również, iż trudno jest znaleźć firmy, które chciałyby utworzyć nowe zakłady produkcyjne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1