reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 grudnia 2008

Videoton zwolni 400 pracowników

Węgierki dostawca usług EMS, Videoton, zwalnia 400 pracowników dywizji elektroniki samochodowej. Dementuje również pogłoski o transferze produkcji poza Węgry.
VT Automotive Electronics, największy węgierski dostawca podzespołów elektroniki samochodowej, zatrudnia 1300 pracowników i odnotowuje przychody równe około 300 mln zł rocznie. Firma musi zrekompensować spadek popytu ze strony przemysłu motoryzacyjnego i jest zmuszona pozbyć się 400 osób; liczba pracowników ma zostać dopasowana do poziomu przyszłorocznych zamówień. Zwolnienia nie będą natychmiastowe, lecz będą dokonywane stopniowo w okresie od stycznia do czerwca 2009.

W rozmowie z evertiq, rzecznik prasowy firmy zaprzeczył wcześniejszym plotkom, iż produkcja ma być przetransferowana poza granice Węgier.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2