reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 grudnia 2008

Słowacja staje się centrum produkcji samochodów

Słowacja staje się jednym z mocniejszych ośrodków produkcji samochodów. Na terenie Słowacji zainwestowali już Kia, PSA Peugeot Citroen, Volkswagen oraz kilku innych producentów wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego.
Mr. Jun-Bum Park, General Manager w Kia Motors Slovakia, powiedział agencji Associated Press, iż firma planuje powiększyć zatrudnienie w swoim zakładzie na Słowacji. Maria Novakova, Sekretarz Generalny Automotive Industry Association of Slovakia, szacuje, iż w latach 2008-2010 przemysł motoryzacyjny na Słowacji stworzy 30.000 nowych miejsc pracy.

W roku 2007 na Słowacji wyprodukowano 571.071 samochodów. Agencja Associated Press przytacza szacunki, według których na Słowacji w tym roku zostanie wyprodukowanych 610.000 pojazdów. Według analityków, Słowacja jest interesującym krajem dla producentów samochodów ze względu na tanią lecz wykwalifikowaną siłę roboczą, niskie podatki, słabe związki oraz dobre autostrady i inne elementy logistyczne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1