reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 grudnia 2008

Słowacja staje się centrum produkcji samochodów

Słowacja staje się jednym z mocniejszych ośrodków produkcji samochodów. Na terenie Słowacji zainwestowali już Kia, PSA Peugeot Citroen, Volkswagen oraz kilku innych producentów wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego.
Mr. Jun-Bum Park, General Manager w Kia Motors Slovakia, powiedział agencji Associated Press, iż firma planuje powiększyć zatrudnienie w swoim zakładzie na Słowacji. Maria Novakova, Sekretarz Generalny Automotive Industry Association of Slovakia, szacuje, iż w latach 2008-2010 przemysł motoryzacyjny na Słowacji stworzy 30.000 nowych miejsc pracy.

W roku 2007 na Słowacji wyprodukowano 571.071 samochodów. Agencja Associated Press przytacza szacunki, według których na Słowacji w tym roku zostanie wyprodukowanych 610.000 pojazdów. Według analityków, Słowacja jest interesującym krajem dla producentów samochodów ze względu na tanią lecz wykwalifikowaną siłę roboczą, niskie podatki, słabe związki oraz dobre autostrady i inne elementy logistyczne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1