reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 listopada 2008

TPV wciąż największym dostawcą monitorów LCD

TPV, mający swój zakład produkcyjny również w Polsce (Gorzów Wielkopolski), pozostał na czele największych dostawców monitorów LCD w październiku 2008.
Według firmy badawczej WitsView, dostawy monitorów LCD zmniejszyły się w październiku o 3.6%. Najbardziej dotknięci spadkiem sprzedaży są mniejsi producenci, spoza pierwszej dziesiątki dostawców. Na listopad analitycy WitsView spodziewają się bardzo silnego spadku dostaw o 17-18%. W komentarzach do prezentowanych danych można wyczytać, iż w tym roku nie ma oznak tradycyjnego ożywienia rynku w końcówce roku, a najbardziej dotkniętym recesja rynkiem regionalnym jest Ameryka Północna.

W październiku 2008 TPV dostarczyło na rynek 3.3 mln sztuk monitorów. Dalsze miejsca zajęli Innolux (3.0 mln), Samsung (2.2 mln), Qisda (1.3 mln) oraz LGE (1.2 mln).

W rankingu marek producenckich tradycyjnie prowadzi Samsung (2.5 mln sztuk), wyprzedzający HP (1.6 mln), Dell (1.6 mln), LGE (1.5 mln) oraz Acer (1.4 mln).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1