reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 30 listopada 2010

Technopolis centrum przyszłości elektroniki

Do 2012 r. przy Politechnice Wrocławskiej pod nazwą Technopolis powstaną dwa centra naukowo-badawcze.
Technopolis będzie supernowoczesnym centrum w skali kraju i ma rywalizować z podobnymi placówkami w Europie. Utworzą je dwa odrębne budynki. Pierwszy stanie w kompleksie Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego, drugi będzie się mieścił przy ul. Długiej. Z nowych budynków skorzystają studenci, doktoranci i pracownicy dwóch wydziałów uczelni: Wydziału Elektroniki i Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.

Centra zapewnią im dostęp do najnowocześniejszych technologii i aparatury. Świetnie wyposażone w specjalistyczny sprzęt sale wykładowe i seminaryjne, zespoły laboratoriów, czy pomieszczenia dydaktyczne.

Technopolis to jedna z kilku kluczowych inwestycji, jakie obecnie są prowadzone na Politechnice Wrocławskiej. Studenci przede wszystkim skupią się na badaniach z dziedziny nano- i mikroelektroniki, informatyki, teleinformatyki, automatyki robotyki oraz telekomunikacji.

- Najlepszym tego dowodem jest zainteresowanie Uniwersytetu Cambridge, który chce nawiązać z nami współpracę właśnie w zakresie kształcenia studentów w obiektach Techno-polis przy ul. Długiej - zaznacza rektor Więckowski.

Dzięki temu uczelnia będzie rywalizować z najlepszymi w Europie.

Źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2