reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Bosch Przemysł elektroniczny | 26 listopada 2010

Bosch otworzy zakład we Wrocławiu

Obok fabryki 3M, we Wrocławiu zostanie otwarta nowa fabryka Boscha. Co ciekawe oba zakłady zajmą się produkcją filtrów do silników diesla.
W przyszłym roku we Wrocławiu przy ul. Kowalskiej powstanie nowa fabryka 3M Group. Z kolei przy ul. Bierutowskiej fabrykę otworzy niemiecki Bosch – podaje Polska Gazeta Wrocławska.

Bosch zamierza zatrudnić we Wrocławiu do 400 osób. Produkcja najprawdopodobniej ruszy do czerwca 2011 r. W ubiegłym roku Bosch był już bliski otwarcia fabryki wraz z japońską firmą Denso, ale ostatecznie ze wspólnego interesu nic nie wyszło.

W lipcu 2007 r. dwa światowe koncerny: niemiecki Bosch GmbH oraz japoński Denso założyły spółkę joint-venture o nazwie Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o.o. (ADIF), która w 2009 r. miała uruchomić we Wrocławiu produkcję filtrów samochodowych. Niespodziewanie ADIF zrezygnowało z inwestycji w Polsce. Do tej pory obiekt, warty ponad 500 mln zł stał pusty. Hala jest już zatem gotowa i czeka na rozpoczęcie produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1