reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 listopada 2010

Do końca listopada Bosch zdecyduje o zakupie Amiki

Niemiecki koncern BSH zakończył badanie ksiąg Amiki Wronki – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Do 30 listopada ma podjąć dalsze decyzje o zakupie.
Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" Amica Wronki złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego informację, iż prowadzi rozmowy, które mogą doprowadzić do sprzedaży spółki.

– Badanie ksiąg Amiki jest już skończone, BSH ma czas na podjecie decyzji do 30 listopada – powiedziała dziennikowi osoba zbliżona do transakcji.

Giełdowa kapitalizacja Amici Wronki oscyluje wokół 380 mln zł. BSH i Amica nie chcą na razie komentować tej sprawy.

BSH rozważa kilka możliwości, z których najbardziej prawdopodobną wydaje się zlecenie polskiej spółce produkcji kuchni (nawet ponad 200 tys. sztuk rocznie). Jednak BSH przymierza się także do przejęcia Amiki. Koncern ma w Polsce fabryki pralek, zmywarek i suszarek, ale chce tu produkować też kuchnie. Analitycy obawiają się, że przejęcie kolejnego zakładu Amiki przez Samsunga uderzy mocno w branżę AGD na rynku polskim. ‘W marcu koncern kupił od Amiki fabryki lodówek i pralek, a w planach firmy jest zwiększenie produkcji o 500%, do 1,5 mln sztuk sprzętu dla każdej z kategorii rocznie'.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2