reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2010

TRW chce zainwestować w Polsce 180 mln zł

Amerykański koncern TRW, jeden z największych na świecie producentów części dla fabryk aut może zainwestować 180 mln zł w nowy zakład w Gliwicach, pisze "Rzeczpospolita".
TRW, wiodący dostawca podzespołów dla fabryk samochodów zamierza wybudować w Europie fabrykę supernowoczesnych układów kierowniczych. Rozważa dwie lokalizacje: w Polsce lub we Włoszech.

Inwestycja ma być warta ok. 180 mln zł. Dzięki niej powstałoby do 300 miejsc pracy. Ponad 90% produkcji trafiałoby na eksport, a w grupie głównych odbiorców miałby się znaleźć tyski Fiat.

Amerykanie negocjują inwestycję z udziałem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zdaniem wysokiego rangą przedstawiciela rządowej administracji, na którego powołuje się "Rzeczpospolita", nasza wygrana z włoskimi konkurentami jest bardzo realna.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1