reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 listopada 2010

We Wrocławiu powstanie Centrum Doskonałości EMC

W zapleczu badawczym we Wrocławiu wybudowane zostaną komory bezodbiciowe, jako owoc współpracy Politechniki Wrocławskiej i AM Technologies.
Komory „pół-bezodbiciowe” SAC (Semi-Anechoic Chamber) oraz w pełni bezodbiciowe FAR stanowić będą wyposażenie Centrum Doskonałości EMC, opartym na trzech laboratoriach: Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej, Laboratorium Wzorców i Metrologii Pola Elektromagnetycznego oraz Laboratorium Techniki Antenowej.

‘W komorach przeprowadzane będą pomiary emisji pól elektromagnetycznych, pomiary charakterystyk anten oraz badania odporności urządzeń na pola elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości. Komory przeznaczone będą zarówno do badań naukowych, jak i na rzecz gospodarki. Komora SAC, która powstanie na Politechnice Wrocławskiej, będzie drugą w Polsce (jedną posiada już Urząd Komunikacji Elektronicznej), ale jako pierwsza zostanie wykorzystana do badań komercyjnych. Komora FAR będzie pierwszym w naszym kraju pomieszczeniem tego typu przeznaczonym do badań charakterystyk i parametrów anten’.

Źródło: tuWroclaw.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2