reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2010

LG Electronics: 400 mln dol. na produkty do oczyszczania wody

Przez następne dziesięć lat LG Electronics zainwestuje w produkty do oczyszczania wody ponad 400 mln dol. (większa część inwestycji zostanie przeznaczona na nabycie odpowiednich technologii i na prace badawczo-rozwojowe w tej dziedzinie) w celu uzyskania do 2020 roku 7 mld dol. przychodów.
- Zaopatrzenie w wodę wpływa na każdy aspekt naszego stylu życia, podczas gdy prawie miliard populacji na świecie nie ma dostępu do czystej do picia wody, a ponad 2,5 miliarda mieszkańców nadal żyje w tragicznych warunkach sanitarnych. Nasza firma ma nadzieję wnieść znaczący wkład w zmniejszenie tego globalnego problemu, angażując się w opracowywanie nowatorskich technologii - powiedział Young-ha Lee, prezes i dyrektor generalny działu urządzeń gospodarstwa domowego w firmie LG Electronics.

LG Electronics skupi swoje prace badawczo-rozwojowe na opracowaniu zaawansowanego systemu filtracji membranowej — podstawowej technologii i głównego elementu rozwiązań do uzdatniania wody. Firma będzie rozwijała kompetencje swoich pracowników, zatrudniając dodatkowych specjalistów ds. filtracji membranowej oraz inżynierów procesu. Następnym krokiem LG Electronics będzie nawiązanie i rozwój współpracy partnerskiej z firmami z branży, jak również fuzji oraz przejęć, jako elementów biznesowej strategii szybkiego rozwoju w sektorze oczyszczania wody.

Na początek firma wejdzie na rynek uzdatniania wody przemysłowej i zwiększy udział w sektorze oczyszczania ścieków i uzdatniania wody pitnej. Jako jeden z ostatnich etapów, LG Electronics planuje wejść na rynek projektowania, zarządzania, zaopatrywania oraz konserwacji systemów uzdatniania wody w sektorze usług miejskich.

Źródło: LG Electronics

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1