reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 17 listopada 2010

Apator Powogaz kupił czeską spółkę Metra Sumperk

Za 9,9 mln zł Apator Powogaz wykupił 100% udziałów czeskiego producenta termometrów i termostatów, Metra Sumperk s.r.o.
Metra Sumperk jest czeskim producentem systemu podzielników kosztów wykorzystywanego przy rozliczaniu ciepła oraz producentem termometrów i termostatów.

- Włączenie Metra Sumperk s.r.o. do Grupy Apator jest kolejnym etapem realizowanej strategii skierowanej na uzyskanie pozycji lidera na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie aparatury pomiarowej. W wyniku przejęcia spółki Metra Sumperk s.r.o. oferta produktowa zostanie rozszerzona o podzielniki kosztów, co oznacza, że Apator Powogaz SA posiadać będzie pełną gamę urządzeń do rozliczania wody i ciepła oraz oferowania na tej bazie systemów pomiarowych. Dodatkowym efektem połączenia będzie wykorzystywanie kanałów dystrybucyjnych spółki Metra Sumperk s.r.o., co pozwoli na zwiększanie sprzedaży w Grupie Apator – czytamy w komunikacie Apatora.

Akwizycja zostanie sfinansowana ze środków własnych oraz kredytu.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2