reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: OPTeam Przemysł elektroniczny | 17 listopada 2010

OPTeam uruchomił Centrum Projektowe Nowoczesnych Technologii

OPTeam oddał do użytku Centrum Projektowe Nowoczesnych Technologii (CPNT). Obiekt kosztował 16 mln zł, znajduje się na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego "Aeropolis" w Jasionce. Zatrudnienie znajdzie tu ok. 200 osób.
CPNT będzie zajmowało się przede wszystkim rozwojem systemów informatycznych, wykorzystujących technologie kart elektronicznych. W budynku stworzone zostanie również centrum przetwarzania danych, umożliwiające aktualnym i potencjalnym klientom firmy zdalny dostęp do systemów kartowych.

W Centrum zlokalizowane zostały także działy związane z technologiami internetowymi, integracją systemów bezpieczeństwa IT i projektowaniem sieci teleinformatycznych.

Obiekt ma powierzchnię 3,2 tys. mkw., do tej pory firma mieściła się w kilku miejscach w Rzeszowie. Do Jasionki przenieśli się programiści; część usługowa, czyli m.in. serwis, pozostaje w Rzeszowie. W Centrum pracować będzie w sumie 200 osób, firma planuje zatrudnić dodatkowo ok. 30 programistów.

Zdaniem prezesa OPTeam Janusza Bobera, dzięki nowej siedzibie możliwe będzie m.in. zintensyfikowane prac nad rozszerzeniem funkcjonalności e-legitymacji.

"Dzięki Centrum scentralizujemy zarządzanie firmą i usprawnimy komunikację oddziałów. Przewidujemy, że obniży to nasze koszty operacyjne i przyspieszy rozwój firmy" - dodał.

Budowa CPNT kosztowała ok. 16 mln zł, z czego 9 mln złotych zostało pozyskanych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

---
OPTeam SA działa na rynku od 1988 roku. Oprócz systemów kartowych i oprogramowania dla terminali płatniczych, firma zajmuje się integracją rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa systemów IT, budową zaawansowanych sieci teleinformatycznych, budową i wyposażaniem centrów przetwarzania danych.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1