reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 16 listopada 2010

Nie ma chętnych do pracy w zakładach Foxconnu w Wietnamie

Gigant EMS Foxconn ma problemy ze znalezieniem pracowników w Wietnamie
Foxconn otworzył w tym roku 2 nowe zakłady produkcyjne w Wietnamie - w północnej części Bac Giang. Dostawcy udało się zatrudnić tylko 3000 z 5000 potrzebnych na liniach produkcyjnych pracowników. Foxconn nie jest jednak jedynym inwestorem zagranicznym w Wietnamie, który ma problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Firmy w południowej prowincji Dong Nai szukają 30'000 pracowników, Ho Chi Minh City Export Processing i Industrial Zones Authority szukają kolejnych 20'000.

W Wietnamie jest wiele osób przygotowanych do pracy w zakładach, jednak problemu w ich zatrudnieniu lokalne media doszukują się w zbyt niskich płacach. Miesięczna średnia płaca dla pracowników w zagranicznych zakładach wynosi ok. 74 euro. Foxconn obecnie płaci pracownikom z zakładu w Bac Giang 56 euro miesięcznie.

Koncernowi Samsung Electronics udało się jednak zatrudnić prawie 8'000 pracowników w zakładzie produkującym telefony komórkowe w Bac Ninh. Planowane jest dalsze zwiększenie zatrudnienia do 2015 r. Firma nie narzeka na brak chętnych, w związku z wysoką płacą jaką oferuje potencjalnym kandydatom, na poziomie 112 euro.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2