reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 listopada 2010

Mobilne systemy operacyjne na globalnym rynku smartphonów

Badanie przeprowadzone przez ABI Research, dowiodło, że udział BlackBerry firmy RIM na rynku mobilnych systemów operacyjnych na świecie do 2015 roku będzie na poziomie ok. 26%. Taki sam wynik przewiduje się dla Androida od Google. Symbian Nokii będzie stanowił 16%, systemem operacyjny Microsoft Windows 11%, a iOS Apple 14%.
Obszary objęte analizą przez ABI Research:

Ameryka Północna: BlackBerry utrzyma pozycję lidera, przy czym udział systemu Apple i Androida Google w rynku będzie wzrastał z roku na rok. Jeżeli Verizon wprowadzi na rynek iPhona, udział iOS Apple na tym rynku wzrośnie jeszcze bardziej.

Zachodnia Europa: Udział Androida na rynku wzrośnie najmocniej w związku ze spadkiem udziału Windowsa.

Ameryka Południowa: Udziały na rynku rozłożą się po równo pomiędzy Windowsem Microsoftu, Symbianem Nokii i BlackBerry od RIM.

Azja: Udział Symbiana na rynku znacząco się zmniejszy, ale w dalszym ciągu Nokia utrzyma przewagę; Android będzie na drugim miejscu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1