reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Elcoteq Przemysł elektroniczny | 15 listopada 2010

Top 20 dostawców EMS w Europie

Foxconn, największy na świecie dostawca EMS uplasował się także na pierwszej pozycji w Europie według rankingu Top 20 dostawców EMS w Europie w 2009 roku sporządzonym przez Reed Electronics Research .
Pierwsza dziesiątka w rankingu należała do światowych liderów w sektorze EMS. Na miejscu pierwszym znalazł się Foxconn, a tuż za nim Flextronics. Miejsca trzecie, piąte i szóste należały odpowiednio do Jabila, Celestica i Sanmina-SCI. W sumie w kręgu 50 największych dostawców EMS znalazło się siedem spółek spoza Europy.

Pierwsza trójka odnotowała łącznie zysk w wysokości ponad miliarda, przy czym przychody kolejnych czterech dostawców w rankingu przekroczyły łącznie 500 mln euro. 38 z 50 dostawców w rankingu, wygenerowało przychody poniżej 200 mln, a 12 poniżej 100 mln euro.

Przychody pięćdziesięciu dostawców, którzy uplasowali się w rankingu, stanowiły 76% przychodów dostawców EMS w Europie w roku 2009, z czego przychody pierwszej trójki stanowiły 42%.

Ranking Top 20 dostawców EMS Europie w 2009 roku:

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1