reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 12 listopada 2010

TPV przejmuje biznes TV od Philips’a

Komisja Europejska wyraziła zgodę na zawarcie umowy sprzedaży i dystrybucji markowych kolorowych telewizorów holenderskiej firmy Koninklijke Philips Electronics przez TPV w Chinach.
Kilka miesięcy temu firmy podpisały list intencyjny w tej sprawie. Zawarta umowa ma dotyczyć produkcji, dystrybucji, funkcji marketingowych oraz samej sprzedaży odbiorników TV pod marką Philips na terenie Chin.

Dochodzenie Komisji wykazało, że dwa biznesy Philips'a nabyte przez TPV w 2009 i 2010 r. nie pokrywają się. W odniesieniu do tegorocznej umowy przejęcia biznesu TV od Philips’a, nie ma nakładania się działalności stron w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Proponowana transakcja może doprowadzić jedynie do małych nałożeń się umów na potencjalnym globalnym rynku sprzedaży. Wobec tego Komisja Europejska uznała, że koncentracja nie powoduje zagrożenia dla konkurencji i wydała zezwolenie na zawarcie umowy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2