reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Whirlpool Przemysł elektroniczny | 25 listopada 2008

Wrocławski Whirlpool negocjuje warunki pomocy publicznej

Gazeta Wyborcza poinformowała, iż wrocławska fabryka Whirlpool negocjuje z rządem warunki pomocy publicznej. Whirlpool, inwestując we Wrocławiu, dostał rządowy grant na tworzenie nowych miejsc pracy. Ostatnio fabryka zapowiedziała zwolnienia 470 osób, a dziś oficjalnie poinformowano załogę, że pracę straci 395 osób.
Najprawdopodobniej inwestor będzie musiał zwrócić pomoc publiczną, proporcjonalnie do skali zwolnień. Jak się dowiedziało Radio Wrocław, Whirlpool negocjuje w tej sprawie z Ministerstwem Gospodarki. Zgodnie z przepisami wieloletniej pomocy publicznej, firma powinna utrzymać nowe miejsca pracy przez 5 lat.

Whirlpool w 2002 roku przejął wrocławski Polar. Dwa lata później podpisał umowę inwestycyjną z polskim rządem. Firma uruchomiła w mieście trzy fabryki: lodówek, zmywarek i kuchenek. Zatrudnia około dwóch i pół tysiąca osób.
Na terenie firmy powstało centrum, w którym będzie realizowany tzw. Program Adaptacji Zawodowej. W ramach programu wszyscy pracownicy odchodzący z firmy będą mogli skorzystać z pomocy zespołu doradców zawodowych w znalezieniu nowej pracy, podjęciu działalności gospodarczej czy uzyskaniu odpowiednich świadczeń.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1