reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Whirlpool Przemysł elektroniczny | 25 listopada 2008

Wrocławski Whirlpool negocjuje warunki pomocy publicznej

Gazeta Wyborcza poinformowała, iż wrocławska fabryka Whirlpool negocjuje z rządem warunki pomocy publicznej. Whirlpool, inwestując we Wrocławiu, dostał rządowy grant na tworzenie nowych miejsc pracy. Ostatnio fabryka zapowiedziała zwolnienia 470 osób, a dziś oficjalnie poinformowano załogę, że pracę straci 395 osób.
Najprawdopodobniej inwestor będzie musiał zwrócić pomoc publiczną, proporcjonalnie do skali zwolnień. Jak się dowiedziało Radio Wrocław, Whirlpool negocjuje w tej sprawie z Ministerstwem Gospodarki. Zgodnie z przepisami wieloletniej pomocy publicznej, firma powinna utrzymać nowe miejsca pracy przez 5 lat.

Whirlpool w 2002 roku przejął wrocławski Polar. Dwa lata później podpisał umowę inwestycyjną z polskim rządem. Firma uruchomiła w mieście trzy fabryki: lodówek, zmywarek i kuchenek. Zatrudnia około dwóch i pół tysiąca osób.
Na terenie firmy powstało centrum, w którym będzie realizowany tzw. Program Adaptacji Zawodowej. W ramach programu wszyscy pracownicy odchodzący z firmy będą mogli skorzystać z pomocy zespołu doradców zawodowych w znalezieniu nowej pracy, podjęciu działalności gospodarczej czy uzyskaniu odpowiednich świadczeń.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2