reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2010

Rosjanie chcą produkować w Polsce samochody dostawcze

Intrall Rus poważnie rozważa zainwestowanie w nową fabrykę samochodów ciężarowych w Polsce. Wszystko zależy od rządu rosyjskiego, który miałby wesprzeć producenta w nowych inwestycjach.
W sierpniu "Puls Biznesu” poinformował, że International Truck Alliance chce ponownie (po nieudanej inwestycji w Lublinie) zainwestować w produkcję samochodów ciężarowych w Polsce.

- Planujemy wznowić w Polsce pracę ośrodka badawczo-rozwojowego i uruchomić zakład, w którym chcemy produkować prototypy samochodów i ograniczoną liczbę aut. Zatrudnienie w spółce może znaleźć kilkaset osób - powiedział w „Pulsie Biznesu” Stanisław Szelestow, były prezes firmy Intrall Polska, obecnie kierujący spółką Shelestov Trade Consulting i potencjalny szef nowej fabryki.

W kręgach zainteresowania Intralla zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami znajdują się tereny Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej.

‘Inwestycja w Polsce jest częścią większego planu. Głównym projektem International Truck Alliance, a w zasadzie nowej spółki Intrall Rus, jest budowa fabryki samochodów dostawczych i terenowych w Stawropolu na południu Rosji (Przedkaukazie)'. Cała inwestycja ma kosztować około 1 mld zł, z czego 700 mln zł ma dofinansować rosyjski rząd.

Źródło: „Puls Biznesu”

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1