reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 listopada 2008

WABCO Polska planuje redukcję zatrudnienia

PAP poinformowała, iż WABCO Polska mający swoją polska fabrykę we Wrocławiu, do końca roku zwolni 290 osób.
Jak poinformowali PAP w piątek przedstawiciele WABCO Polska, redukcja zatrudnienia odbędzie się poprzez: rezygnację z zatrudniania pracowników agencji pracy tymczasowej, wygaśnięcie umów na czas określony i zamrożenie rekrutacji z zewnątrz na wakujące stanowiska. Przewidując dalsze zahamowanie wzrostu rynku motoryzacyjnego, WABCO zainicjowało proces redukcji zatrudnienia o około 1000 miejsc w skali światowej.

Według artykułu, przygotowanego przez WNP.pl, WABCO Vehicle Control Systems to jeden ze światowych dostawców elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszenia i kontroli napędu do pojazdów użytkowych. Siedziba główna WABCO zlokalizowana jest w Brukseli. Obecnie firma zatrudnia ponad 7700 pracowników w 31 krajach na całym świecie.

W 2001 r. firma WABCO Polska uruchomiła fabrykę we Wrocławiu. Zakład produkuje i dostarcza hydrauliczne układy hamulcowe, systemy ABS, elementy zawieszenia pneumatycznego na potrzeby producentów pojazdów użytkowych i przyczep, głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki Płn. Obecnie WABCO Polska zatrudnia ponad 1900 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1