reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 listopada 2010

FSO: zwolnienia grupowe bez odpraw

Rzecznik FSO poinformował TVN CNBC, że zakład rozpoczyna procedurę zwolnień grupowych, żeby ratować fabrykę na Żeraniu. Z najnowszych danych wynika, że pracę może stracić 1700 osób. Związkowcy są prawie pewni, że zakładu nie będzie stać na wypłacenie odpraw zwalnianym.
- Zwolnienia grupowe wiążą się z odprawami, potrzeba na to zgromadzić kilkadziesiąt milionów, źle to widzę. Wczoraj np. 40 osób odchodziło z firmy, zarząd powiedział, że im odpraw nie zapłaci, czyli to jest zły prognostyk dla tych 1700 osób, które za chwilę otrzymają wypowiedzenia - powiedział TVN CNBC przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów Techników FSO, Marek Dyżakowski.

‘Pieniądze na odprawy mają pochodzić z ewentualnej sprzedaży gruntów. Wartość 110 hektarów, na których stoi żerański zakład, oszacowano na od 1 do 3 mld zł’.

Rzecznik FSO, Roman Bugaj poinformował, że spółka sprzeda niektóre żerańskie grunty, ale nie zamierza zamykać fabryki.

- Podjęliśmy rozmowy ze związkami zawodowymi, w radą pracowników o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych w liczbie do 1700 osób, następnie będziemy przechodzili restrukturyzację, natomiast fabryka nie będzie likwidowana - dodał.

Źródło: TVN CNBC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2