reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
@ Nokia Przemysł elektroniczny | 05 listopada 2010

Nokia wygrywa pierwszą rundę sporu z Apple o patenty!

Nokia w ocenie Amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu (USITC) wygrała pierwsze starcie z Apple w sprawie oskarżeń firmy o nielegalne wykorzystanie patentów.
USITC, działając w interesie publicznym, uznała, że dowody dostarczone przez Apple nie udowodniły naruszenia patentów firmy Apple przez Nokię. Sędzia Charles Bullock wysłucha argumentów Apple i Nokii przed podjęciem ostatecznej decyzji, raportuje Bloomberg. Dla Nokii taki obrót sprawy jest już połowicznym zwycięstwem.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Nokia pozwała Apple za naruszenie patentów. Apple odpowiedział kontrpozwem, przedstawiając fiński koncern jako ten, który nielegalnie wykorzystał jego patenty. Wtedy Nokia złożyła skargę do ITC. Jeżeli sędzia Bullock podtrzyma pierwotną opinię USITC Nokia będzie w całym tym sporze na wygranej pozycji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2