reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2010

Chiny tworzą rezerwy ziem rzadkich

Chiny utworzą rezerwy metali ziem rzadkich - grupy minerałów zawierającej 17 pierwiastków wykorzystywanych w przemyśle elektronicznym – poinformował w środę chiński dziennik "Shanghai Securities News".
Aktualnie z Chin pochodzi 97% światowego wydobycia metali ziem rzadkich, a Pekin zaczął gwałtownie ograniczać ich eksport. Mówi się, że w tym roku z Chin wywiezionych zostanie 40% mniej metali ziem rzadkich niż w zeszłym roku. „China Daily” zapowiada, że planuje się zmniejszenie dostaw o kolejne 30% w przyszłym roku.

Rezerwy strategiczne jakie przewidują władze Chin obejmują metale tj. wolfram, antymon, molibden, german, gal, cyna, tantal i cyrkon.

Metale te są niezbędne do wytwarzania wielu produktów wysokiej technologii - od sprzętu elektronicznego, przez turbiny wiatrowe i silniki samochodów hybrydowych, po rakiety.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1