reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Alcatel-Lucent Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2010

Innowacyjna technologia DSL od Alcatel-Lucent

Naukowcy z laboratoriów badawczych Alcatel-Lucent, zastosowali w połączeniach VDSL2 większą liczbę par przewodów miedzianych, technologię monitorowania i analizowania transmisji oraz koncepcję przewodów wirtualnych.
Technologia DSL Phantom Mode, umożliwia pobieranie danych z szybkością 390 Mb/s na odległość do 400 m za pomocą dwóch par przewodów miedzianych, powszechnie stosowanych w sieciach osiedlowych. Dodanie kolejnych par przewodów pozwala uzyskać jeszcze większe szybkości. Na przykład przy zastosowaniu czterech par można uzyskać szybkość 910 Mb/s na odległość do 400 m, co oznacza łączną szybkość przesyłania i pobierania danych wynoszącą ponad 1 Gb/s. Dostępność więcej niż dwóch par przewodów miedzianych jest szczególnie istotna w środowisku usług biznesowych i backhaulingu sieci komórkowych.

Technologia DSL Phantom Mode otwiera nowy rozdział w toczącej się debacie „100 Mb/s dla każdego”, ponieważ pozwala skutecznie rozwiązać problem szybkości sieci do czasu zakończenia instalacji łączy FTTH na terenie całego kraju. Umożliwia operatorom wykorzystanie istniejącej infrastruktury miedzianej — powszechnie dostępnej na całym świecie — w celu zaspokojenia w przyszłości popytu na aplikacje wymagające dużej przepustowości.

Innowacyjna technologia DSL Phantom Mode, od Alcatel-Lucent otrzymała nagrodę Broadband InfoVision Award w kategorii „Innowacja roku w dziedzinie łączności szerokopasmowej”.


Źródło: Alcatel-Lucent

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2