reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2010

Top 5 producentów telefonów komórkowych

Światowy rynek telefonów komórkowych wzrósł o 14,6% w trzecim kwartale 2010 r. Producenci wypuścili na rynek 340 mln sztuk w porównaniu do 297 mln sztuk w analogicznym okresie w roku ubiegłym, raportuje IDC.
Top 5 producentów telefonów komórkowych:

Nokia utrzymała pierwsze miejsce w całym rynku telefonów komórkowych, pomimo wzrostu dostaw zaledwie o 2% w pierwszym kwartale pod rządami nowego dyrektora naczelnego Stevena Elop’a. Dostawy mobilnych urządzeń w trzecim kwartale 2010 r. wzrosły o 61%, ale średnie ceny urządzeń spadły do 136 euro, w porównaniu do 190 euro w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Nokia wydaje się poddawać presji cenowej ze strony konkurentów, a poprzez modele C8 i C7 chce dotrzeć do nowej grupy klientów.

Samsung rozpoczął nowy etap rozwoju, skutkujący dostawami na poziomie 70 mln sztuk w trzecim kwartale 2010 r. Ponadto, firma ponad dwukrotnie zwiększyła liczbę przesyłek telefonów komórkowych w porównaniu do poprzedniego kwartału. Światowe premiery miały niedawno nowy Galaxy S oraz Wave 2.

LG Electronics nie osiągnęło założonych celi w trzecim kwartale 2010 r. i odnotowało dwucyfrową stratę dostaw w stosunku do adekwatnego okresu w roku ubiegłym. Marża operacyjna była na podobnym poziomie co rok temu, jednak poziom sprzedaży i rentowności znacznie spadł. LG zastąpiła dyrektora generalnego Nam Yong, Koo Bon-Joon'em, szefem LG International.

Apple w trzecim kwartale przeskoczyło w rankingu kilku producentów, w tym RIM, o 1,7 mln sztuk oraz Sony Ericsson o 3,7 mln sztuk. Dobre wyniki spółki przypisuje się wprowadzeniu w ostatnim kwartale iPhona 4 w 17 nowych krajach.

Research In Motion odnotowało w trzecim kwartale rekordową liczbę dostaw. Model Curve 8520 cieszy się wielkim zainteresowaniem w Ameryce Łacińskiej i innych rynkach wschodzących. Dobre wyniki zostały wsparte przez podwyższenie cen i zyskanie zwolenników BlackBerry Torch w USA.

SonyEricsson z dostawami w trzecim kwartale na poziomie 10.4 mln sztuk spadł w ranking i znalazł się poza Top 5 producentów telefonów komórkowych po raz pierwszy od 2004 r.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1