reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2010

8,3 mln zł na Park Inwestycyjny Kolno

W podlaskim Kolnie, oddano do użytku dla inwestorów 10 ha terenów Parku Inwestycyjnego Kolno. Przygotowanie terenu kosztowało 8,3 mln zł, z czego większość dofinansowała Unia Europejska w ramach programu „Rozwój Polski Wschodniej”.
Przygotowane grunty będą sprzedawane inwestorom. Pierwszy przetarg odbędzie się jeszcze w tym roku. Zgodnie z zasadami projektu, na terenie w Kolnie będą mogły się lokować firmy, które zainwestują w innowacyjne technologie oraz sektora B+R.

Kilka firm deklaruje zainteresowanie inwestowaniem w Kolnie, ale konkretnych ustaleń jeszcze nie ma.

Dzięki unijnej dotacji w Kolnie kompleksowo przygotowano na potrzeby firm 10,2 ha gruntów. Z unijnego programu "Rozwój Polski Wschodniej" pochodziło na ten cel 6,5 mln zł, władze Kolna dołożyły 1,8 mln zł.

Program "Rozwój Polski Wschodniej" jest skierowany do pięciu najbiedniejszych polskich województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2