reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Romet Motors Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2010

Produkcja Rometa 4E ruszy w przyszłym roku!

Firma Arkus&Romet Grup z Podgrodzia (Podkarpackie) przygotowuje się do produkcji miejskiego samochodu napędzanego dwoma silnikami elektrycznymi. Pierwsze pojazdy mają zjechać z linii produkcyjnej w drugiej połowie 2011 r.
"Romek 4E przeznaczony będzie głównie do poruszania się po mieście, gdzie bardzo często są korki. Mimo że to mały samochód, wyposażony będzie w bardzo duży bagażnik oraz wiele schowków. Konstruując go położyliśmy nacisk właśnie na jego użyteczność" – powiedział PAP konstruktor pojazdu Leszek Preisner.

Jak podkreślił Preisner, pojazd będzie zdecydowanie bezpieczniejszy od skutera czy motoroweru. Do jego budowy wykorzystana zostanie stalowa rama z programowanymi strefami zgniotu. "Poza tym przejdzie on proces homologacji i będzie musiał spełnić wszystkie obowiązujące w UE wymogi bezpieczeństwa" - dodał.

Samochód został już zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w niemieckiej Kolonii, gdzie wzbudził wielkie zainteresowanie zwiedzających. Obecnie jest w fazie zaawansowanego prototypu. Jeśli wszystkie procedury przebiegną bez opóźnień, to powinien pojawić się na rynku w drugiej połowie przyszłego roku. Jego cena wahać się będzie od 6 do 7 tys. euro.

Romet 4E będzie produkowany w zakładach Arkus&Romet w Podgrodziu na Podkarpaciu. W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż pierwszych maszyn na linii produkcyjnej samochodu.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2