reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2010

Elzab atakuje, Novitus odpowiada

Zarząd Novitus S.A. odpowiedział pisemnie na stanowisko zarządu Elzabu dotyczące ogłoszonego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji.
W ubiegłym tygodniu zarząd Elzabu zajął stanowisko wobec ogłoszonego przez Novitusa wezwania do sprzedaży akcji spółki. Według władz Elzabu cena 3,40 zł za akcję jaka została zaproponowana w wezwaniu Novitusa jest niższa od wartości godziwej.

W odpowiedzi czytamy:
Novitus zaproponował w wezwaniu cenę z dużą premią w stosunku do średniej ceny z okresu dwóch lat, jednego roku, 6 miesięcy i trzech miesięcy. Tak długi okres daje możliwość właściwej wyceny wartości spółki a wyższa cena, zaproponowana w wezwaniu, uwzględnia premię za kontrolę oraz efekty synergii nowego rynku fiskalnego.

Szczegółową ocenę perspektyw biznesowych Elzabu oraz sugerowanej wyższej wyceny Novitus jest w stanie dokonać w wypadku przedstawienia publicznych prognoz wyniku Elzab S.A., w tym efektów synergii ze współpracy Elzabu z Exorigo Sp. z o.o. W wypadku braku podania prognoz ocena wartości Elzabu będzie opierała się na dotychczasowych wynikach finansowych, a weryfikacja poglądów na wycenę nastąpi po podaniu do publicznej wiadomości wyników najbliższych kwartałów
.”

Zarząd Novitusa podtrzymał swoje stanowisko i poinformował, że jest zainteresowany 'budowaniem dużego międzynarodowego producenta urządzeń elektronicznych z siedzibą w Polsce w oparciu o potencjały obydwu spółek'.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1