reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Grupa MAN Przemysł elektroniczny | 21 listopada 2008

MAN Starachowice zwalnia 300 pracowników

Portal WNP.pl informuje, iż do końca roku w starachowickim zakładzie MAN zwolnionych zostanie 300 pracowników. W tej liczbie znajduje się 220 pracowników wydziału wiązek elektrycznych, zakupionego ostatnio przez fińską Grupę PKC.
220 osób zostanie zwolnionych z wydziału wiązek elektrycznych, natomiast z wydziału obróbki mechanicznej odejdzie 80 osób. Będą to zwolnienia grupowe. Redukcje mają objąć także inne wydziały fabryki, mówi Jan Seweryn z zakładowej "Solidarności". Obecnie trwają rozmowy pomiędzy zarządem zakładu, a związkami zawodowymi na temat podpisania porozumienia w sprawie zwolnień grupowych.

PKC Group Oyj na początku października podpisała umowę zakupu działu produkcji wiązek elektrycznych, wchodzącego do tej pory w skład MAN Star Trucks & Buses Sp. z o.o. Dział zatrudnia 1000 osób, a jego obroty w roku 2007 wyniosły 70 mln euro. Wartość transakcji wyniosła 22 mln euro.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2