reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 listopada 2008

Chiński TCL zawiesza inwestycje

TMCnet poinformował, iż chiński koncern TCL, właściciel fabryki telewizorów w Żyrardowie, zawiesza projekt budowy nowej fabryki kostkarek i lodówek.
Chiński koncern specjalizuje się w wytwarzaniu dóbr do użytku domowego (AGD, TV) oraz telefonów komórkowych. Jak poinformował portal TMCnet, koncern dotkliwie odczuł spadek sprzedaży w segmencie telefonów komórkowych, w efekcie czego dokonał znaczących zmian w składzie najwyższego kierownictwa firmy. Ponadto, aprecjacja chińskiej waluty i generalne pogorszenie się warunków rynkowych spowodowały, iż znacznie ucierpiał segment AGD. W odpowiedzi na te niekorzystne zmiany, TCL Group podjęła decyzję o zawieszeniu planów budowy nowej fabryki AGD, zakończyła również trwającą trzy lata współpracę z Toshiba.

Jak wskazuje raport kataralny firmy, segment TV, w skład którego wchodzi również fabryka w Żyrardowie, jest najlepiej rozwijającą się sferą aktywności firmy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1