reklama
reklama
© Tovatt Achitects Planners
Biznes |

ASSA ABLOY przejmuje polską spółkę

Szwedzki ASSA ABLOY przejął Roger Sp. z o.o. sp.k., polskiego producenta lokalnych elektronicznych systemów kontroli dostępu i powiązanego sprzętu.

Polski Roger został założony w 1991 roku i zatrudnia około 100 pracowników. Główne biuro oraz zakład montażowy znajdują się w Gościszewie, w województwie Pomorskim. 

„Cieszę się, że mogę powitać firmę Roger w Grupie ASSA ABLOY. Ta akwizycja realizuje naszą strategię dodawania komplementarnych produktów i rozwiązań do naszej podstawowej działalności” – mówi Nico Delvaux, prezes i dyrektor generalny ASSA ABLOY, w komunikacie prasowym.

Sprzedaż polskiej spółki w 2023 r. wyniosła około 42 mln PLN przy wysokiej marży EBIT, przejęcie zaś ma mieć pozytywny wpływ na EPS od samego początku.

„Roger ma ponad 30-letnie doświadczenie w Polsce i reputację silnego dostawcy elektronicznych systemów kontroli dostępu, któremu zaufało ponad 5 milionów użytkowników. Zespół ma solidne osiągnięcia w zakresie innowacji i jest cennym dodatkiem do naszej działalności” – dodaje Neil Vann, wiceprezes wykonawczy ASSA ABLOY i szef dywizji EMEIA. 

Szwedzka grupa ASSA ABLOY specjalizuje się w dziedzinie rozwiązań dostępowych. Działa na całym świecie, zatrudniając 61 000 pracowników i osiągając sprzedaż na poziomie 141 miliardów koron szwedzkich.


Załaduj więcej newsów
© 2025 Evertiq AB January 07 2025 14:32 V23.4.5-1