reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Bombardier Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2008

Pracownicy Whirlpool z Wrocławia mają szansę na szybkie znalezienie pracy

Gazeta Wrocławska poinformowała, iż trwają rozmowy związkowców wrocławskiego Whirlpoola z przedstawicielami amerykańskiego koncernu. W piątek evertiq informował o odejściu 470 pracowników z wrocławskiego zakładu. Na całym świecie Whirlpool planuje zwolnienie około 5.000 pracowników.
‘Chcemy wywalczyć dla ludzi możliwie duże odprawy. Zależałoby nam też na zorganizowaniu pomocy dla zwalnianych pracowników. Chodzi o uruchomienie specjalnego punktu, gdzie osoby te mogłyby uzyskać informacje o wolnych miejscach pracy’ poinformowała Małgorzata Calińska, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Na szczęście część pracowników ma szanse na szybkie znalezienie zatrudnienia we Wrocławiu, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się centrów przemysłowych. Niewykluczone, iż zwalniani pracownicy znajdą zatrudnienie w koncernie Bombardier, który zajmuje się produkcją taboru kolejowego. Bombardier już zapowiedział, że w przyszłym roku będzie potrzebować ok. 100 ślusarzy i spawaczy. ‘Bardzo bym się ucieszyła, gdyby mogli przyjąć naszych pracowników. Wśród zwalnianych mamy m.in. właśnie spawaczy’ dodaje Małgorzata Calińska.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2