reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© silo ai_os
Przemysł elektroniczny |

AMD przejmie największe prywatne laboratorium AI w Europie

Amerykański gigant AMD zawarł umowę kupna fińskiej firmy Silo AI w ramach transakcji gotówkowej o wartości 665 milionów dolarów.

Posunięcie to ilustruje kluczowe znaczenie sztucznej inteligencji dla przyszłości globalnego rynku półprzewodników. Silo AI specjalizuje się w rozwiązaniach, które pomagają firmom szybko i łatwo zintegrować sztuczną inteligencję z ich produktami, usługami i operacjami. Do jej klientów należą Allianz, Philips, Rolls-Royce i Unilever. Silo AI tworzy również najnowocześniejsze wielojęzyczne LLM typu open source, takie jak Poro i Viking, na platformach AMD.

Dla AMD umowa stanowi kontynuację strategii dostarczania kompleksowych rozwiązań AI opartych na otwartych standardach. Po sfinalizowaniu transakcji dyrektor generalny Silo AI, Peter Sarlin, będzie nadal kierował zespołem w ramach AMD Artificial Intelligence Group. Przejęcie ma zostać sfinalizowane w drugiej połowie 2024 roku.

"W każdej branży przedsiębiorstwa poszukują szybkich i skutecznych sposobów opracowywania i wdrażania rozwiązań AI dla swoich unikalnych potrzeb biznesowych. Zespół zaufanych ekspertów AI w Silo AI i udokumentowane doświadczenie w opracowywaniu wiodących modeli i rozwiązań AI, w tym najnowocześniejszych LLM zbudowanych na platformach AMD, jeszcze bardziej przyspieszy naszą strategię AI i przyspieszy budowanie i szybkie wdrażanie rozwiązań AI dla naszych globalnych klientów" - powiedział Vamsi Boppana, starszy wiceprezes Artificial Intelligence Group w AMD. 

"W Silo AI naszą misją od samego początku było zbudowanie flagowej firmy AI. Dzisiejsze ogłoszenie jest logicznym kolejnym krokiem w tym dążeniu, ponieważ łączymy siły z AMD, aby kształtować przyszłość obliczeń AI. Mamy ugruntowaną historię tworzenia udanych produktów AI i dostarczania wartości naszym klientom. Cieszymy się, że staniemy się częścią AMD, aby dalej skalować nasz wpływ i opracowywać rozwiązania dla przedsiębiorstw oraz modele sztucznej inteligencji, które sprostają najbardziej złożonym wyzwaniom związanym z wdrażaniem sztucznej inteligencji na dużą skalę" - powiedział Peter Sarlin, CEO i współzałożyciel Silo AI.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma AMD zainwestowała ponad 125 milionów dolarów w kilkanaście firm zajmujących się sztuczną inteligencją, a także przejęła firmy Mipsology i Nod.ai, aby rozszerzyć swój ekosystem AI.
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1