reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BYD
Biznes |

Nowa fabryka BYD w Tajlandii

Chiński producent samochodów elektrycznych BYD otworzył kolejną fabrykę - tym razem w Tajlandii. Zakład pod Bangkokiem może produkować do 150.000 samochodów rocznie - ogłosił chiński koncern.

CEO BYD Wang Chuanfu powiedział podczas otwarcia zakładu w Rayong, że na początku będą tam produkowane wyłącznie samochody elektryczne, a następnie hybrydy plug-in. Firma ukończyła budowę fabryki w Tajlandii w zaledwie 16 miesięcy. Zakład będzie zatrudniał nawet 10 000 specjalistów.

"BYD jest wiodącym na świecie producentem samochodów i pionierem w chińskim przemyśle nowych pojazdów energetycznych. Inwestycja BYD w Tajlandii, wraz z zaawansowaną technologią produkcji, będzie napędzać rozwój branży nowych pojazdów energetycznych w Tajlandii i w całym ASEAN" - powiedział tajski minister Pimphattra Wichaikul.

Od końca 2023 roku firma BYD zyskała miano największego na świecie producenta samochodów elektrycznych. Do maja 2021 roku wyprodukowała i wprowadziła na rynek milion swoich pojazdów energetycznych. Aktualnie firma BYD osiągnęła imponujący kamień milowy w postaci 8 milionów wyprodukowanych pojazdów. 

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1995 roku w Shenzhen w południowych Chinach. Początkowo firma produkowała akumulatory. Obecnie specjalizuje się w samochodach hybrydowych i elektrycznych.

BYD podbił już rynek chiński, a w przyszłości planuje też zostać numerem jeden w Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Południowej i Europie. Firma planuje kolejne inwestycje, w tym fabrykę na Węgrzech. Na początku roku prowadziła rozmowy z rządem włoskim na temat budowy ewentualnego zakładu - podała agencja dpa. 

BYD inwestuje duże pieniądze na reklamę w Europie. Firma chce być rozpoznawana i wie jak to robić. Chińczycy przelicytowali niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen - na ich własne ziemi. I to BYD jest sponsorem ciągle trwających Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w Niemczech.

Komisja Europejska nałożyła dodatkowe cło importowe na samochody BYD produkowane w Chinach. Wynosi ono 17,4 procent, oprócz obowiązujących już dziesięciu procent.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2