reklama
reklama
reklama
reklama
© Porsche
Biznes |

Porsche pomoże Varcie wyjść z kłopotów?

Niemiecki producent akumulatorów Varta poinformował, że prowadzi rozmowy z Porsche w sprawie potencjalnej inwestycji w swoją firmę V4Drive zajmującą się produkcją wielkoformatowych akumulatorów litowo-jonowych.

Porsche i Varta podpisały umowę przedwstępną. I pracują nad sfinalizowaniem szczegółów. Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone. Ostateczną decyzję koncert motoryzacyjny ma podjąć po zapoznaniu się z księgami i szczegółową sytuacją finansową spółki V4Drive.

Varta pokładała kiedyś duże nadzieje w spółce produkującej baterie wielkoformatowe. Jednak ze względu na brak zamówień dla, firma wstrzymała budowę fabryki V4Drive. W 2021 roku Porsche zdążyło jeszcze zamówić ogniwa akumulatorowe od Varty. Jednak dalsze zamówienia miały nigdy nie dojść do skutku - podaje agencja Reutersa.

Varta boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Znajdujący się w trudnej sytuacji producent baterii spodziewał się powrotu do "rentownego wzrostu" do końca 2026 roku. Jednak na początku tego roku firma poinformowała, że może nie osiągnąć celów określonych w planie restrukturyzacji.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2