reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Accenture
Biznes |

Accenture przejmuje Excelmax

Gigant konsultingowy Accenture przejął Excelmax Technologies z siedzibą w Bangalore (Indie). Firma oferuje wsparcie inżynieryjne w zakresie projektowania układów krzemowych klientom z branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej i zaawansowanych technologii.


Tym samym Accenture powiększy swój globalny zespół o 450 nowych specjalistów. Excelmax dostarcza niestandardowe rozwiązania krzemowe wykorzystywane w urządzeniach konsumenckich, centrach danych, sztucznej inteligencji (AI) i platformach obliczeniowych. Są to obecnie jedne z najszybciej rozwijających się branż na świecie, a dzięki temu zakupowi Accenture zyska silniejszą pozycję w obszarach usług, takich jak emulacja, projektowanie fizyczne, analogowe, projektowanie logiczne i weryfikacja.

"Wraz z szybką ewolucją nowych technologii, takich jak generatywna sztuczna inteligencja i rozwój połączonych produktów, wymagane są bardziej skomplikowane, wyspecjalizowane chipy o zwiększonej wydajności i wydajności. Przejęcie Excelmax zwiększa naszą wiedzę specjalistyczną w każdym aspekcie projektowania i rozwoju krzemu - od koncepcji po produkcję - dzięki czemu możemy pomóc naszym klientom w napędzaniu innowacji i napędzaniu wzrostu" - powiedział Karthik Narain, dyrektor generalny grupy ds. technologii w Accenture.

"Zawsze koncentrowaliśmy się na rozwijaniu najlepszych talentów, aby dostarczać rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych globalnych klientów, które pomagają im budować i utrzymywać przewagę konkurencyjną. Dołączenie do Accenture pozwala nam pozostać w czołówce innowacji, zapewniając nowe i ekscytujące możliwości zarówno naszym klientom, jak i naszym pracownikom" - powiedział Shekhar Patil, CEO Excelmax Technologies.

To kolejna “krzemowa” inwestycja Accenture. W 2022 r. gigant konsultingowy przejął XtremeEDA z siedzibą w Ottawie w Kanadzie. Firma świadczy usługi w zakresie projektowania układów krzemowych.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1