reklama
reklama
reklama
reklama
© Huawei
Analizy |

Huawei pewny chińskiego przywództwa w dziedzinie AI

Gigant technologiczny Huawei, pomimo nasilonych amerykańskich działań mających na celu ograniczenie chiński postęp technologiczny, optymistycznie patrzy na swoją przyszłość w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI).

Chiny borykają się z ograniczeniami mocy obliczeniowej w związku z restrykcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone. Chodzi m.in. o zakaz sprzedaży chipów AI do Chin takim gigantom jak Nvidia. Huawei uważa, że te ograniczenia nie są przeszkodą do osiągnięcia pozycji lidera w infrastrukturze sztucznej inteligencji.

Huawei jest dotknięty obecnością na amerykańskiej liście podmiotów, które nie mogą kupić zaawansowanych chipów od amerykańskich firm. Firma opracowała więc własny produkt w postaci chipów AI o nazwie Ascend.

Ten chip jest używany przez wiele chińskich firm do szkolenia modeli AI. Choć wiadomo, że Ascend i podobne chipy chińskich firm mają mniejszą moc obliczeniową w porównaniu do tych od Nvidii, Huawei stawia na innowacyjne podejścia, które zdają się rekompensować te braki.

Poprzez stawianie na innowacje i duże zdolności adaptacyjne chińska firma stara się wykazać, że bariery handlowe nie zatrzymają jej postępu w światowym wyścigu o dominację w dziedzinie sztucznej inteligencji. 
 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1