reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intectiv
PCB |

Intectiv zwiększa moce produkcyjne

Słoweński producent płytek drukowanych Intectiv wciąż zwiększa swoje możliwości technologiczne w 2024 roku. Na początku tego roku firma pomyślnie przeszła certyfikację zgodnie z normą EN 9100:2018, która obejmuje przemysł lotniczy i obronny.

Uzyskana certyfikacja otworzy przed firmą nowe możliwości, a także wzmocni jej obecność w tych sektorach. Oprócz nowo uzyskanej certyfikacji Intectiv zmodernizował również swój park maszynowy, aby wesprzeć rozwój i zwiększyć moce produkcyjne.

W ciągu roku firma zainwestowała w nową maszynę ITC Viafill, która pozwoli jej rozszerzyć możliwości produkcji płyt wymagających przelotek zgodnie ze standardem IPC-4761 Type VII. Ponadto Intectiv zainwestował również w nowy laminator Dynachem, który będzie służył jako maszyna zapasowa, aby zapewnić nieprzerwane dostawy nawet w przypadku awarii głównego laminatora, który nabyliśmy w 2023 roku.

"Ta strategiczna inwestycja zmniejsza ryzyko opóźnień i zwiększa niezawodność naszych procesów produkcyjnych" - podaje firma w komunikacie prasowym.

W obszarze obrazowania bezpośredniego Intectiv zainwestował w nową maszynę MDI. Nowe oprzyrządowanie jest o 30-50% szybsze od dotychczasowego, które ma już osiem lat. Firma informuje, że nowa maszyna zostanie podłączona do zrobotyzowanej ładowarki. Poprawi to automatyzację, zmaksymalizuje wydajność operacyjną i skróci czas produkcji.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1